fbpx
9218435423.8dd5717.ffccbd451066455b895ad46a556de368

Pizzeria Mania Smaku – mania lecz nie smaku

Pizzeria Mania Smaku miała otwarcie lokalu przy ulicy Racławickiej 13. Na ten dzień szef restauracji jak on sam każe się nazywać Mati Maniak wybrał dzień kobiet czyli ósmego marca.

Było zorganizowane wielkie wydarzenie otwarcia na FB, nie dało się nie zauważyć wkładu w reklamę lokalu. Kwiaty dla każdej kobiety odwiedzającej w tym dniu restauracje oraz inne bonusy. Pomyślałam, że to będzie idealne rozpoczęcie dnia kobiet i zaprosiłam koleżankę na małe pogaduchy przy pizzy. Po wejściu do lokalu poczułam się jak w szkolnej stołówce.

Pizzeria nie jest mała i ma kącik zabaw dla dzieci. Wraz z koleżanką wybrałyśmy stolik w ostatniej sali. Dobrze, że po ok 10 minutach zorientowałyśmy się iż zamówienia składa się przy barze. Nikt z obsługi nas o tym nie poinformował. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, ponieważ kelnerek nie brakuje, ale właściwie ich zadaniem jest tylko zbieranie naczyń. Przy barze zamówiłam dużą pizzę :

  • Margherita – sos z włoskich pomidorów mutti, mozzarella fior di latte, świeża bazylia – 18 zł . Dodatkowo poprosiłam o ser gorgonzola, świeże chillii i oliwę ostrą, co finalnie dało kwotę 28 zł .

Każdy kto składa zamówienie dostaje czujnik, który ma za zadanie poinformowania nas, że dane danie jest już dla nas gotowe. Nie dostałyśmy tego urządzenia, ale czujna kelnerka dostarczyła nam pizze do stolika, jednak bez sztućców i dodatkowego drugiego talerza, co szybko naprawiła 😉

Zagadałyśmy się i zdążyłyśmy zjeść po kawałku przed zrobieniem zdjęcia 😉 Trzeba dobrze się przypatrzeć aby znaleźć znikome ślady gorgonzoli, papryczki no i oczywiście świeżej bazylii. Koleżanka jest wege i miała ochotę na pizze posypaną  świeżą bazylią. W rzeczywistości dostałyśmy jeden wysuszony w piecu listek. Mozzarella całkowicie bez smaku. Po takiej pizzy nie mam ochoty już na nic z karty.

Kącik zabaw dla dzieci jest super pomysłem dla rodziców, którzy mają ochotę wyjść ze swoimi pociechami na wspólny obiad. Jednak tego dnia to było istne przedszkole. Absolutnie mi to nie przeszkadza do momentu gdy dziecko nie uwiesza mi się na nodze, a rodzic nie zwraca na to uwagi. Nie wyobrażam sobie wyjść z dzieckiem do restauracji i być zła na innych gości z powodu tego, że muszę moją pociechę pilnować.

Gdy chciałam zamówić wodę znowu musiałam wstać od stolika minąć czołgające się dzieci po podłodze tak, aby ich przypadkiem nie nadepnąć. Wróciłam z wodą do stolika i zauważyłam, że nikt z obsługi nie zdjął mi metalowego kapsla. Więc kolejny raz musiałam wrócić do baru…

Wyjście do tego lokalu nie zaliczam do udanych. Nie dostałyśmy nic z obiecanych atrakcji w wydarzeniu na FB. Była wczesna godzina i widziałyśmy jak inne panie dostają kwiaty. Dziwna sytuacja.

Lokal jest przyjazny zwierzętom co sprawdził nasz gwiazdor Mike.

Mam już dosyć lokali, które chcą nam serwować nie włoską pizzę. To, że składniki są włoskie nie oznacza przepisu na tego typu kuchnie. Manie w lokalu ktoś ma, ale nie na punkcie smaku lecz na swoim.

PIZZERIA MANIA SMAKU
Racławicka 13, 53-110 Wrocław
WWWFacebookInstagram