fbpx
9218435423.8dd5717.ffccbd451066455b895ad46a556de368

Matii Sushi – Przez pasję i żołądek wprost do serca

Za każdym razem jak mam okazję odwiedzić Poznań, bardzo się cieszę, ponieważ poznańskie restauracje rozpieszczają podniebienia mieszkańców. Tym razem odwiedziłam już dobrze mi znane miejsce Matii Sushi, które jest w bliskim sąsiedztwie galerii Stary Browar.

Nie była to moja pierwsza wizyta w tej restauracji, a już na pewno nie ostatnia. Jest to jedno z moich dwóch ulubionych miejsc z sushi w Poznaniu.

Na początek zamówiłam herbatę, i to co zauważyłam jako nowość to klepsydry. Mają one za zadanie pomóc nam odpowiednio zaparzyć wybrany przez nas napar.

Niby nic wielkiego, a jednak człowiek się uśmiecha jak już ma taki gadżet na stoliku. Także z uśmiechem na twarzy zamówiłam „moje klasyki”.

  • Edamame – fasolka sojowa / sos spicy miso / prażony sezam (dla mnie zawsze bez polewania sosami) – 15 zł
  • Sake Tatar – siekany tatar z łososia / dymka / jajko przepiórcze / sól himalajska (zawsze z ostrymi papryczkami dodatkowo) – 35 zł
  • California roll deluxe 8 szt – sałatka z paluszka krabowego / awokado / czarny sezam / masago – 29 zł
  • Futo sake 6 szt – łosoś / awokado / ogórek / sałata / serek – 23 zł

Jako pierwsze przyszły startery, czyli tatar oraz fasolka edamame.

Bardzo dobry łosoś, zrobiony na ostro, czyli dokładnie tak jak lubię taki tatar. Jest moc i fuzja smaków 😉

Fasolka palce lizać.

Czas na rolki.

Są to typowe klasyczne rolki, jednak niektóre restauracje nie są w stanie ich dobrze zrobić. Nie tym razem, obie rolki bardzo smaczne, czuć świeżość składników, jest bardzo dobrze.

Polecam odwiedzić tę restaurację, to właśnie dzięki pasji ludzi, którzy tam pracują jest tam tak smacznie i miło, że aż chce się tam ciągle wracać.

MATII SUSHI
Plac Andersa 5, 61-849 Poznań
WWWFACEBOOKINSTAGRAM