fbpx
9218435423.8dd5717.ffccbd451066455b895ad46a556de368

Warsztat Food & Garden – tajemniczy ogród

Wraz z koleżanką poszukiwałyśmy restauracji, która oprócz zaserwowania smacznych dań, dodatkowo ugości nas w pięknym ogrodzie. Chciałyśmy odwiedzić miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byłyśmy. Wspólnymi siłami wybrałyśmy Warsztat Food & Garden.

Strzał w dziesiątkę! Będąc w sezonie letnim w tej restauracji koniecznie trzeba zajrzeć na ich ogród, ponieważ wprawia w obłędnie magiczny nastrój.

Menu informuje nas na wstępie o tym, że restauracja odbiega od koncepcji tradycyjnych posiłków. Dodatkowo Warsztat Food & Garden proponuje łączyć smaki i potrawy w formie snack – barowej biesiady, oraz dzielić się potrawami. Przecież nic tak lepiej nie smakuje, jak wspólne biesiadowanie i wymienianie się posiłkami 😉

Nasze wybory:

  • Zupa vege – 11 zł
  • Zupa mięso – 13 zł
  • Bitki wołowe – gryka / ogórek – 35 zł
  • Pierś z kurczaka – kapusta / boczek / marchew / sos musztardowy – 29 zł
  • Biała gryka – boczniaki / pieczona cebula / szczaw – 23 zł

Zupa vege smakowo przypominała kapuśniak, smaczna. Jeśli chodzi o zupę mięsną to była to ogórkowa z dodatkiem kurczaka oraz wołowiny. Naprawdę obie zupy były w stanie zadowolić nasze podniebienia.

Bitki wołowe. Czytając menu iż to danie będzie z gryką, większość pomyśli o zwykłej kaszy, a tu proszę chips gryczany. Jak dla mnie bomba. Lubię kiedy do tzw klasyków kucharz wnosi nutkę nowoczesności. Danie nabiera bardziej wykwintnego wyrazu, nie tracąc na walorach smakowych. Mięso bardzo miękkie oraz soczyste.

Spójrzcie tylko na to danie. Kurczaka jem bardzo rzadko, nie jestem jego zwolenniczką ale ten zawładnął moim podniebieniem. Soczyste kawałki w pysznym sosie. Całość tworzyło orgazm smakowy.

Biała gryka, danie wegetariańskie. Nie dałabym rady zjeść całej takiej misy, ponieważ już po czwartym kęsie smak jak dla mnie stał się zbyt monotonny. Brakuje w nim przełamań smakowych, których doświadczyłam w poprzednich daniach, które dodatkowo podniosły poprzeczkę dla kucharza 😉 Nie jest nie smaczne, jednak dobrze jest urozmaicić dania dla wegetarian, zwłaszcza, że kuchnia roślinna jest coraz bardziej popularna we Wrocławiu.

Miejsce jest przyjazne dla zwierzaków, nie tylko na ogrodzie, lecz w całej restauracji. Oczywiście musiał to zweryfikować Mike i bardzo mu się tam podobało 😉

Warsztat – Food & Garden jest to miejsce z smaczną kuchnią oraz boskim ogrodem. Można na chwilę uciec od całego zgiełku miasta, nie wyjeżdżając z niego. Bierzcie znajomych, rodzinę i idźcie tam aby zrelaksować się i rozpieścić podniebienie. Od jedenastego czerwca w restauracji jest nowe menu, którego również jestem ciekawa. Dajcie znać jak Wam się tam podobało.

WARSZTAT – Food & Garden
Niedźwiedzia 5, 54-232 Wrocław
FACEBOOKINSTAGRAM