fbpx
9218435423.8dd5717.ffccbd451066455b895ad46a556de368

Woosabi Urban Oasis – miejska oaza na 100%

Restauracja Woosabi przejęła lokal po Lviv przy ulicy Włodkowica 21. Jednak dopiero teraz wchodząc do tego miejsca można poczuć powiew świeżości. Przekraczając próg Woosabi od razu przenosimy się do innego świata i mamy ochotę zostać tu nieco dłużej.

W lokalu jest bardzo dużo miejsca dla głodomorów, jak również długi bar przy, którym można uraczyć się przeróżnymi napojami. Zostaliśmy przywitani przez uśmiechniętą załogę.
Z menu wybraliśmy dwa Bao Sety z dwiema bułkami. Na taki zestaw składają się dwie (29 zł) lub trzy bułeczki (39 zł) i dodatek.

Bułeczki są do wyboru z :

  • Bulgogi Beef
  • Pulled Pork
  • Kurczak
  • Tofu
  • Łosoś
  • Kaczka

Dodatki jakie można dobrać do zestawu:

  • Frytki
  • Frytki z batatów
  • Zupa Miso

Pierwszy Bao zestaw kaczka i zupa miso.

Zupa z tofu, glonami wakame oraz dymką. Zestaw z taką zupą idealnie wpasuje się jako lunch. Osobiście wolę Miso z dodatkiem łososia, ale ta i tak była smaczna.

Bao z kaczką.

W Woosabi klasyczne bułeczki Bao z kaczką ananasową są serwowane z sałatą, czerwoną cebulą, marchewką z imbirem, papryką, kolendrą i majonezem chilli. Ja pozwoliłam sobie na małą modyfikację i zamiast papryki poprosiłam o piklowane ogórki, oraz o usunięcie czerwonej cebuli. Nie smakowała mi ta bułeczka, nie mam pretensji ponieważ sama ją zmodyfikowałam i być może przez to straciła swój oryginalny smak. Jednak sama kaczka też nie usatysfakcjonowała mnie w kwestii smaku. Miała duże kawałki tłustej skóry i nie rozpływała się w ustach. Uwielbiam smaczne kaczki. Nie tylko mi nie pasowało to mięso. Jedną bułeczkę dałam znajomemu i też wyjął z niej kaczkę.

Drugi zestaw Bao bulgogi beef z frytkami i majonezem chilli.

Jako dodatek do piwa zamówiliśmy warzywne sajgonki, które podawane są z słodko ostrym sosem (10 zł).

Warto chwilę poczekać po podaniu, aby tłuszcz, w którym były smażone odsączył się i pozostał na papierze. Jest to idealna przekąska na mały głód.

Chcieliśmy spróbować jeszcze Woo Bowl, które ma duże uznanie w tej restauracji, ale byliśmy już pełni. Lokal stawia na bycie eko i posiada słomki bambusowe do picia.
Dodatkowo Woosabi jest miejscem przyjaznym dla zwierząt co sprawdziliśmy już ze znanym Wam naszym Mikem. Mike dostał od super obsługi miseczkę z wodą i był bardzo zadowolony 😀

Tak więc zachęcam do odwiedzenia tej restauracji, ale ostrzegam, wyjść z tak super miejsca jest bardzo ciężko 😉

WOOSABI URBAN OASIS
Włodkowica 21, 50-072 Wrocław
WWWFacebookInstagram